Kolík, jehla, točenice, tužka, točítko, navíječ... existuje tolik názvů pro quillingové pero a přesto to je stále jen jedna pomůcka.

Pomůcka slouží k navíjení papírových proužků do spirálek, ze kterých se formují quillingové tvary. Pero na quilling má dvě části – rukojeť (většinou z plastu) a hrot (kovový nebo plastový), ve kterém je zářez pro v...

Kolík, jehla, točenice, tužka, točítko, navíječ... existuje tolik názvů pro quillingové pero a přesto to je stále jen jedna pomůcka.

Pomůcka slouží k navíjení papírových proužků do spirálek, ze kterých se formují quillingové tvary. Pero na quilling má dvě části – rukojeť (většinou z plastu) a hrot (kovový nebo plastový), ve kterém je zářez pro vložení papírového proužku.

Délka a šířka hrotu

Tenký hrot pera zajistí, že po natočení papírového proužku nemá spirálka urpostřed velkou nevzhlednou díru. Nabízíme hroty od šířky 1 mm až po 5 mm. Délka hrotu zase není až tak důležitá, záleží spíš na tom, jak hluboký zářez v hrotu je. Většinou je to ale kolem 5mm. Zářez v hrotu by měl být tak hluboký, aby se do něj dal pohodlně zasunout quillingový proužek.

Pero může být oboustranné, a kromě klasického navíjecího hrotu může mít na druhém konci embosovací hrot nebo jehlu. Jiné speciální quillingové pero má na konci talířek, který brázní sklouznutí navíjeného papírového proužku.

Plastové pero na quilling (s plastovým hrotem) je náchylnější na zlomení než pero s kovovým hrotem.

S výběrem quillingového pera Vám může pomoci instruktážní video, které popisuje tři z mnoha námi prodavaných typů.

Chci si přečíst více

Quillingová pera 

Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek