Platí až do 4. 10. s použitím slevového kódu "barevný podzim".

Zavřít

Jaké pomůcky na quilling najdete v jednotlivých podkategoriích?

Quillingová pera

Pero (někdy nazývané kolík, tužka, navíječ, točítko) je nejdůležitější pomůcka, bez které se neobejdete. Slouží k navíjení papírových quillingových proužků do spirálek. Existuje mnoho typů per.

Šablony na quilling

Šablona není jen jedna, existuje s kružnicemi, s tva...

Jaké pomůcky na quilling najdete v jednotlivých podkategoriích?

Quillingová pera

Pero (někdy nazývané kolík, tužka, navíječ, točítko) je nejdůležitější pomůcka, bez které se neobejdete. Slouží k navíjení papírových quillingových proužků do spirálek. Existuje mnoho typů per.

Šablony na quilling

Šablona není jen jedna, existuje s kružnicemi, s tvary, s bublinami nebo mřížka na quilling. Výběr všech a jejich využití naleznete v kategorii šablony na quilling.

Další quillingové pomůcky

Mezi další pomůcky patří všechny, které již není možné roztřídit podle nějaké společné specifikace. Do této kategorie jsme tedy zařadili například pinetky, pinzety, plastové formy, hřebínek, lepidlo, kdytičkovač, věže, vlnkovačku, navíječ. Podrobněji se o těchto pomůckách dočtete v kategorii speciální pomůcky.

Formy na 3D quilling

Díky pormám si můžete vyrobit 3D duté vajíčko (kraslici), srdíčko nebo vánoční kouličku. Papírové spirálky se na formách pouze tvarují a nelepí se k nim.

Pomůcky na zdobení

I když nástroje z této kategorie nelze označit přímo jako quillingové (spíš jsou to pomůcky na srcapbookikng) budou se vám na quillingové tvoření jistě hodit. Nabízíme dekorační nůžky pro zastřihávání okrajů papíru nebo ozdobné děrovačky na papír.

Jaké pomůcky na quilling si má koupit začátečník?

Chcete-li být dobrou quillingářkou (quillingářem), potřebujete vlastně pomůcky všechny. Pro začátek Vám to ale usnadníme a napovíme, co je vhodné pokud s quillingem začínáte.

Pomůcky pro začátečníky

Určitě se vám bude hodit pero na quilling, kružnicová šablona, pinetky, lepidlo na quilling, papírové proužky (doporučujeme proužky široké 3 nebo 4 mm), papírové proužky na kytičky. Pokud si s výběrem přesto nebudete vědět rady, podívejte se do kategorie quillingové sady.

Pomůcky pro pokročilé

To jsou vlastně všechny ostatní quillingové pomůcky. Ve Vaší výbavě by žádná neměla chybět.

Chci si přečíst více

Pomůcky na quilling 

Zvolte podkategorii…

 • Quillingová pera

  Kolík, jehla, točenice, tužka, točítko, navíječ... existuje tolik názvů pro quillingové pero a přesto to je stále jen jedna pomůcka.

  Pomůcka slouží k navíjení papírových proužků do spirálek, ze kterých se formují quillingové tvary. Pero na quilling má dvě části – rukojeť (většinou z plastu) a hrot (kovový nebo plastový), ve kterém je zářez pro vložení papírového proužku.

  Délka a šířka hrotu

  Tenký hrot pera zajistí, že po natočení papírového proužku nemá spirálka urpostřed velkou nevzhlednou díru. Nabízíme hroty od šířky 1 mm až po 5 mm. Délka hrotu zase není až tak důležitá, záleží spíš na tom, jak hluboký zářez v hrotu je. Většinou je to ale kolem 5mm. Zářez v hrotu by měl být tak hluboký, aby se do něj dal pohodlně zasunout quillingový proužek.

  Pero může být oboustranné, a kromě klasického navíjecího hrotu může mít na druhém konci embosovací hrot nebo jehlu. Jiné speciální quillingové pero má na konci talířek, který brázní sklouznutí navíjeného papírového proužku.

  Plastové pero na quilling (s plastovým hrotem) je náchylnější na zlomení než pero s kovovým hrotem.

  S výběrem quillingového pera Vám může pomoci instruktážní video, které popisuje tři z mnoha námi prodavaných typů.

 • Šablony na quilling

  Šablony na quilling jsou vhodné pro přesné vytváření tvarů, ale mají i jiné využití...

  Jak pracovat s jednotlivými typy quillingových šablon naleznete v popisku jednotlivých produktů. Ve výbavě by vám určitě neměla chybět šablona s kružnicemi, s bublinami, s tvary...

 • Další quillingové pomůcky

  Mezi další quillingové pomůcky jsou všechny, které již není možné roztřídit podle nějaké společné specifikace.

  Do této kategorie jsme tedy zařadili například pinetky, pinzety, plastové formy, hřebínek, lepidlo, kytičkovač, věže, vlnkovačku, navíječ. Podrobněji se o nich dočtete v popisku produktu.

 • Formy na 3D quilling

  Plastové formy využijete na trojrozměrný quilling.

  Na 3D quilling jsou potřeba různé formy, nejčastěji jsou vyrobené z plastu. Na nich se tvarují jednotlivé quillingové dílky slepené stranou k sobě. Forma ve výrobku nezůstává, je jen pomocníkem při tvoření. Nejběžněji používaným tvarem je vajíčko, koule nebo srdíčko. Na tvarování je vhodná i šablona s bublinami.

 • Pomůcky na zdobení

  Okrajové ozdobné nůžky a děrovačky na papír udělají z obyčejného výrobku nevšední.

  Pomůcky, které se hodí nejen na quillingové tvoření. Využijete je i na běžný scrapbooking nebo při práci s jinými materiály než je papír (třeba s plstí, celofánem, některými látkami).

Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky